Prof. Yüksel Taşkın’dan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı | 2022
Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın, Uluslararası Engelli Hakları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, CHP’nin engelliler konusundaki temel ilkelerini kamuoyuna hatırlattı.
Devamı için tıklayın…


CHP Çocuk Politikaları Çalıştayı Düzenledi | 2022
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı tarafından çocuk alanında farklı disiplinleri temsil eden uzmanların katılımıyla 19 Kasım Cumartesi günü “Çocuk Politikaları Çalıştayı” düzenlendi. Çalıştayda, 20 Kasım Çocuk Hakları haftasında çocuk haklarını vurgulamak, bütüncül, sürdürülebilir, kapsamlı çocuk politikalarını oluşturmak amacıyla çocuk adalet sistemi, çocuk yoksulluğu ve diğer sorun alanları tüm yönleriyle ele alındı. Çalıştay sonucunda kapsamlı bir rapor ve “Çocuk Politika Belgesi” oluşturularak kamuoyuyla paylaşılacak.
Devamı için tıklayın…


Madde bağımlılığı ve çözüm yolları raporu | 2022
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın’dan Madde bağımlılığı ve çözüm yolları raporu
Devamı için tıklayın…


Yüksel Taşkın: “İktidarın “Türkiye Aile Destek Programı”, CHP’nin Aile Destekleri Sigortası’nın Çok Kötü Bir Kopyasıdır!” | 27 Temmuz 2022
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, Erdoğan’ın kısa bir süre önce “müjde” olarak sunduğu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın da detaylarını paylaştığı “Türkiye Aile Destek Programı” hakkında yazılı basın açıklaması paylaştı.
Devamı için tıklayın…


Yüksel Taşkın’dan, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü Açıklaması | 08 Nisan 2022
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.
Taşkın, “Bugün 8 Nisan Dünya Romanlar Günü. Romanların bu özel günlerini kutlarken, bu vesileyle bizlere düşenin mevcut duruma dair gerçekçi bir değerlendirme yapmak ve partimize düşen görevleri gözden geçirmek olduğunun da bilincindeyiz. Bu özel gün nedeniyle sadece gönül okşayıcı sözler söyleme kolaylığının ötesine geçmeliyiz. Bunun yolu da mevcut durumun gerçekçi analizi ve uygulanabilir somut politika önerilerimizi ortaya koymaktan geçer” dedi.
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL TAŞKIN’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI | 03 Aralık 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Taşkın, “Engellilerin sorunlarını doğrudan muhatabından dinlemeyi tercih ediyoruz. Onlardan gelen öneriler doğrultusunda önerilerimizi altı başlık altında topladık. Sosyal demokrat bir parti olarak etkin ve hak temelli bir sosyal devleti mutlaka inşa edeceğiz ve engelli sorunlarını engellilerle birlikte çözeceğiz” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın’ın yazılı basın açıklaması şöyle:
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKIN: “SGK AÇIKLARININ YARATTIĞI KARA DELİK, İNSANCA EMEKLİLİK HAKKININ ORTADAN KALKABİLECEĞİ BİR GELECEK RİSKİ YARATIYOR” | 07 Eylül 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, sosyal güvenlik sisteminde sürdürülemezlik riski yaratan ciddi sorunların özellikle emeklilik sistemi üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekmek için bir basın açıklaması yaptı.
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKIN’DAN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI AÇIKLAMASI | 10 Mayıs 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF.DR. TAŞKIN’DAN BAĞIMLILIKLA MÜCADELE RAPORU | 09 Nisan 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, “Bağımlılıkla Mücadeleye Yönelik Sosyal Politika Önerileri” başlıklı raporunu kamuoyuna açıkladı.
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF.DR. TAŞKIN’IN 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI | 08 Mart 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Yüksel Taşkın’ın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı yazılı basın açıklaması şöyle:
KADINLAR 8 MART’A DERİN YOKSULLUK, YOKSUNLUK, ŞİDDET VE ÇOKLU AYRIMCILIK KISKACINDA GİRİYOR
Devamı için tıklayın…


CHP’DEN OTİZMLİ VE DOWN SENDROMLU BİREYLERİN COVID-19 PANDEMİSİYLE DERİNLEŞEN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ RAPORU | 15 Şubat 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın’dan otizmli ve Down sendromlu bireylerin pandemi döneminde derinleşen temel sorunlarına ilişkin çözüm önerileri raporu
Devamı için tıklayın…


CHP – CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI PROF. DR. TAŞKIN’DAN 7-14 OCAK BEYAZ BASTON GÖRME ENGELLİLER HAFTASI AÇIKLAMASI | 13 Ocak 2021
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın 7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Taşkın’ın yazılı basın açıklaması şöyle:
Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası vesilesiyle görme engellilerin Covid-19 salgını boyunca giderek derinleşen sorunlarına dikkat çekmek istiyoruz.
Devamı için tıklayın…


CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL TAŞKIN’DAN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ AÇIKLAMASI | 03 Aralık 2020
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaptı.
Taşkın’ın basın açıklaması şöyle:
Bizim anlayışımıza göre engelliler yılın sadece bir gününde değil her gününde gündemde olmalıdır.
Devamı için tıklayın…


CHP – CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKIN’DAN ÇOCUK ADALET SİSTEMİNDE KARŞILAŞILAN SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ RAPORU | 18 Kasım 2020
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın, “Çocuk Adalet Sisteminde Karşılaşılan Temel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlığı ile hazırladığı raporu açıkladı.
Devamı için tıklayın…


CHP – CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKIN: “AKP YOKSULLUĞU AŞMAYI DEĞİL İDARE ETMEYİ TERCİH EDİYOR” | 16 Ekim 2020
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Yüksel Taşkın, AKP’nin yoksulluğu aşmayı değil idare etmeyi tercih ettiğini söyledi. Taşkın, siyasal, toplumsal kutuplaşmayı tırmandırmayı seçim stratejisine çeviren iktidarın, yoksulluğu da bu stratejinin bir parçası olarak kullandığını belirtti.
Devamı için tıklayın…


CHP – CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YÜKSEL TAŞKIN’DAN, ULUSLARARASI İŞİTME ENGELLİLER HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI | 29 Eylül 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, Uluslararası İşitme Engelliler Haftası sebebiyle yazılı basın açıklaması yaptı.
Uluslararası İşitme Engelliler Haftası’nın işitme engelli yurttaşlarımızın sorunlarının gündeme gelmesine vesile olmasını dileyen Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’ın basın açıklaması şöyle:
Devamı için tıklayın…


CHP – CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TAŞKIN’IN EKPSS SINAVININ ERTELENMESİ VE 2020 YILI ENGELLİ ATAMALARININ YAPILMAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMASI | 17 Eylül 2020
CHP Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, EKPSS sınavının ertelenmesi ve 2020 yılı engelli atamalarının yapılmamasına dair bir basın açıklaması yaptı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın’ın basın açıklaması şöyle:
Devamı için tıklayın…

Site Footer

Copyright © 2021 Yüksel Taşkın. Tüm hakları saklıdır.